Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Žiemos liks vis mažiau: ateina šilumos banga

277

Ketvirtadienį Lietuvoje vyravo debesuoti su nedideliais pragiedruliais orai, kai kada lijo ar krito šlapias sniegas. Naktį nedaug kas tepasikeis – vis dar bus debesuota, pragiedrulių labai mažai. Iš žemų debesų daug kur trumpai ir negausiai palis arba kris šlapias sniegas. Kai kur galimas ir plikledis. Savaitgalį sulauksime atkeliaujančios šilumos bangos. Galima tikėtis daugiau, nei 8 laipsnių šilumos.

Penktadienio dieną vyraus tiesiog paprastas palšas dangus, kai kur kai kada gali pasirodyti pragiedrulių, bet jie bus nedideli ir ilgai netruks. Kritulių tikimybė bus labai nedidelė, vėjas irgi silpnas, be aiškesnės krypties.

„Kitaip tariant, orai bus jei ir nelabai gražūs, tai bent patogūs. Ir naktį, ir dieną jie bus debesuoti, pragiedrulių pasitaikyti gali, bet jie bus ir nedideli, ir truks trumpai. Naktį daug kur palis arba kris šlapias sniegas, dieną kritulių tikimybė menka. Naktį galima plikledis. Vėjas visai nusilps. Naktį pora laipsnių šalčio bus rytuose, kitur apie 0, vakaruose menka šiluma, dieną iki 3–5 šilumos“, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

Šeštadienį orai bus ramūs, dangus šviesus, dažnai ir su nemenkais pragiedruliais. Kritulių bus tiktai dieną ir tik šiaurės vakaruose, kitur nenumatoma. Giedresnę naktį ir šals smarkiau – vyraus 2–4, rytuose iki 6 šalčio, tik prie pat jūros apie 0, dieną šils iki 2–4, kai kur 5 laipsnių šilumos.

Sekmadienį vėl smarkiai sustiprės pietinių krypčių vėjas, pajūrį vėl užklups audra. Naktį lietus pasirodys vakarinėje, šiaurės vakarinėje šalies dalyje, dieną apims visą šalį. Gausesnis bus tiktai vakaruose. Su lietum ir vėju atkeliaus ir šilumos banga – dieną drąsiai galima tikėtis 6–8 laipsnių šilumos, nors gali būti, kad jos bus ir dar daugiau.

Kelių būklė ir eismo sąlygos

Pietryčių Lietuvoje ir Kauno apskrityje valstybinės reikšmės kelių dangos daugiausia šlapios dėl besitęsiančio lietaus. Likusioje šalies dalyje pagrindiniai keliai daugiausia drėgni, vietomis yra sausų kelių ruožų.

Ignalinos ir Švenčionių rajonuose mažesnio eismo intensyvumo rajoninių kelių dangos padengtos prispausto arba pažliugusio sniego sluoksniu, provėžotos.

www.tv3.lt

Comments are closed.