Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Užsimojo daryti tvarką: nori konfiksuoti ir skirti baudas už nereikalingus automobilius aikštelėse

216

Seimo narys Mykolas Majauskas siūlo mesti lauk neregistruotas ar techninės apžiūros nepraėjusias transporto priemones. Tokiems užmirštų automobilių savininkams siūloma skirti nemažas baudas, o be priežiūros daugiabučių kiemuose paliktas transporto priemones be asmeniško savininko įspėjimo būtų leista paprasčiausiai konfiskuoti. Idėjai antrina ir Vilniaus miesto savivaldybė. Sostinės valdžia aiškina, kad problema išties rimta, nes skundų dėl vietą kieme užimančių niekieno automobilių per metus sulaukiama tūkstančiais.

Automobiliais perpildyti kiemai erzina daugelį vilniečių. Kai kurie ypač piktinasi, kad jų vietas užima jau seniai nebenaudojami, savininkų paprasčiausiai užmiršti automobiliai:

„Kiemuose tai stovi mašinos apleistos, kur nevažinėja, surūdiję, labai daug tokių… Pykdo, kaip gi, o ką padarysi?“

„Tikrai, gi vietos nėra kiemuose.“

„Per daug. O ką daryt? Visi nori vairuoti, visi nori važiuoti, niekas nenori vaikščioti pėsčiom.“

„Užstatytas visas kiemas, ir, kad praeit neįmanoma netgi. Ir ant gazonų, pavyzdžiui, irgi pristatyta.“

Didžiausia problema yra ta, kad šiuo metu prieš nutempiant nenaudojamą automobilį iš kiemo į savivaldybei priklausančią aikštelę, reikia surasti ir asmeniškai įspėti jos savininką. Dėl to kartais pamiršto automobilio išvežimas iš kiemo užtrunka net iki 1,5 metų.

„Reikia žmogų prieš tai įspėti, o tai reiškia, kad jį reikia surasti fiziškai ir duoti pranešimą į rankas arba išsiųsti laišku, kurį jis turi atsiimti. Tai reikalauja žmogiškųjų išteklių, reikalauja laiko sąnaudų. Jeigu darbo metu nuvažiuotumėm pas žmones į namus, tikėtina, kad jų nerastumėm. Tenka ir vakarais ieškoti ir nebūtinai vakarais juos surandi iš pirmo karto“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Administracinės veiklos skyriaus vedėjas Gintaras Leperskas.

Aikštelėje – netoli 100 automobilių. Tačiau, anot savivaldybės specialistų, tai tik – lašas jūroje. Per praėjusius metus Vilniaus miesto savivaldybė sulaukė virš dviejų tūkstančių skundų dėl apleistų, tik vietą ir taip sausakimšuose kiemuose užimančių automobilių. Dar beveik tiek per patikras užfiksavo patys savivaldybės darbuotojai. Tai opi problema ir daugelyje kitų šalies miestų. Kaune gauta 600 panašių gyventojų skundų.

„Žmonės mano, kad jie aikštelėj gali palikti mašiną net ir be techninės apžiūros, net ir be draudimo, nes jie sako – mes su ja dar kažkada važiuosim. Bet realiai ji nėra eksploatuojama gal kelerius metus, ir tas, kad važiuosim, po kažkiek metų… Na gal ir taip, bet reiktų leisti tomis aikštelėmis naudotis visiems kitiems žmonėms“, – pasakoja G. Leperskas.

Įstatymo pataisą, uždrausiančią kiemuose laikyti neregistruotus ir techninės apžiūros nepraėjusius automobilius siūlantis konservatorius M. Majauskas tikina – situacija šalies miestų daugiabučių kiemuose – kraupi. O ir esą dabartinis įstatymas – toli gražu netobulas, mat jame net nėra aiškiai apibrėžta, kas tiksliai yra neeksploatuojamas automobilis.

„Sistema neveikia – tvarkos nėra. Todėl siūlau kelis įstatymų pakeitimus. Pirma – labai aiškiai aprašyti, kas yra neeksploatuojama transporto priemonė, kad tai yra ne tik metalo laužas, bet ir tos transporto priemonės, kurios neregistruotos arba neturi techninės apžiūros, antra – kad tokios neeksploatuojamos transporto priemonės negalėtų būti laikomos bendrojo naudojimo teritorijoje“, – teigia Seimo narys M. Majauskas.

Įspėjimai dėl be priežiūros paliktų automobilių keliautų tiesiai jų savininkams į namus. Nesulaukus reakcijos, žūtbūt savininko nebūtų ieškoma ir jo nenaudojamas turtas iš kiemo būtų ištempiamas be asmeniško įspėjimo.

„Bauda arba teismo suteikiama galimybė konfiskuoti transporto priemonę. Jeigu savininkas piktybiškai nereaguoja į perspėjimą ir į baudą, tai trečioji sankcija yra jau privalomas konfiskavimas“, – kalbėjo M. Majauskas.

Baudos dydis – iki 600 eurų. Jei Seimas pritartų šiam įstatymo projektui, nauja tvarka įsigaliotų nuo kitų metų sausio 1-os dienos.

www.tv3.lt

Comments are closed.