Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Tik per stebuklą pavojingame vingyje kaktomuša nevirto tragedija

250

Panevėžio rajone ties Karsakiškiu sunkvežimio ir vilkiko kaktomuša tik per stebuklą nesibaigė tragedija. Kelio vingyje staiga ėmęs slysti vilkikas keliolikos tonų jėga trenkėsi ir nušlavė pravažiuojantį sunkvežimį. Vairuotojai nustėrę avarija kilo dėl itin slidžios kelio dangos. Pavojingame vingyje ji buvo pasidengusi tarsi plonu ledu.

Avarija ties Karsakiškio kaimu netoli tilto per Lėvenį Panevėžio rajone išties atrodo kraupiai. Šalia didžiulio cisternos sastato ant žemės guli nuplėšta vilkiko kabina, o priekiu sumaitotas valymo įrengimų sunkvežimis nulėkęs į griovį. Kad susidūrimo būta išties stipraus matyti iš nepataisomai sudaužytų kabinų. Per avariją sužeisti abu vairuotojai, tiesa kaip tvirtina liudininkai nesmarkiai. Sunkvežimio bendrakeleivis pasakoja, kad nė nespėjo susigaudyti kaip viskas įvyko staiga.

„Praslydo ten ta fūra, ta kita mašina. Priešprieša parvažiavo ir praslydo. Viskas greitai. Kolegos kelias pažeistas“, – sako sunkvežimio keleivis Andrius.

Iš kart po avarijos kiti vairuotojai nedelsiant stojo padėti. Štai vaikinai iš Kupiškio nulūžusios kabinos vairuotojui puolė kviesti greitają. Kolegų nelaimėje nepaliko ir kitas „Ekovalis“ sunkvežimio vairuotojas. Pasak jo nedaug trūko, jog į avariją būtų patekęs pirmas. Mat sunkvežimiai Panevėžio keliu važiavo vienas paskui kitą.

Štai, ką pasakoja liudininkai:

„Vairuotojas guli, norėjom padėti atsistoti, bet jis pats išlipo savo jėgomis. Kalbinom ar viskas tvarkoj ar gali judėti. Ne mes patys iškvietėm.“

„Aš su ta mėlyna va čia pasikeičiau toj vietoj čia kolega mano tas jis iš paskos važiavo. Aš prasikeičiau ir jis turbūt pristabdė užskersavo ir va į šitą.“

Šis kelio vingis ties posūkiu į Karsakiškį pavojingas, norint jį įveikti tenka primažinti greitį. Abu sunkvežimių vairuotojai tikino, kad kaktomuša kilo būtent tada kai Panevėžio kryptimi važiavęs vilkikas posūkyje staiga ėmė slysti į šoną. Tačiau tik išlipę vairuotojai nustėro kelio danga buvo pasidengusi lyg plonu ledu:

„Šiemet tai labai, labai net slidu. Net keista gi pliusinė temperatūra? Nežinau kodėl šiemet taip +10 ir slidu.“

Sunku patikėti, bet iš ties lauke tvyrant net 7 laipsnių šilumai šlapia kelio atkarpa slidi kaip ledas.

Ištirti avarijos priežasčių atvyko ir kelių direkcijos pareigūnai.

www.tv3.lt

Comments are closed.