Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Teismas apsisprendė dėl Žvagulio: jis kaltas, mokės nemenką baudą

659

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas antradienį atlikėją Žilviną Žvagulį pripažino kaltu dėl melagingų parodymų davimo Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ byloje ir paliko jam skirtą 2,6 tūkst. eurų baudą.

„Kadangi nuteistojo gynėjo skundas yra atmestas, LAT pripažįsta skunde pateiktus argumentus nepagrįstais“, – per posėdį sakė teisėjas Pranas Kuconis.

Teisėjų kolegijos neįtikino atlikėjo pareiškimas, kad jis nieko neatsimena apie neteisėtai gautą atlygį.

Ž. Žvagulio advokatas Marius Zabita kasaciniu skundu prašė palikti galioti pirmos instancijos teismo paskelbtą išteisinamąjį nuosprendį, kurį vėliau pakeitė Kauno apygardos teismas.

Kauno apygardos teismas šių metų lapkritį panaikino ankstesnį Vilniaus apylinkės teismo nuosprendį ir atlikėją Ž. Žvagulį pripažino kaltu dėl melagingų parodymų davimo bei skyrė jam 2,6 tūkst. eurų baudą.

Bylos duomenimis, jis davė melagingus parodymus, jog koncertuodamas Darbo partijos renginiuose, pagal sutartį, kurią partijos vardu pasirašė „darbietė“ Vitalija Vonžutaitė, 2005–2006 metais jokio honoraro negaudavo, koncertavo tik už transporto išlaidas, šios siekė 400–500 litų.

Teisėsaugos duomenimis, už Ž. Žvagulio koncertus mokėta iš neoficialios partijos kasos. Darbo partijos būstinėje rastuose išlaidų orderiuose nurodyta, kad Ž. Žvaguliui už vieną koncertą mokėti 5 tūkst. litų (apie 1,4 tūkst. eurų).

Anot Kauno apygardos teismo, tiek tyrimo metu, tiek teisme, jis privalėjo nurodyti teisingas ir tikslias aplinkybes apie kitų asmenų padarytas nusikalstamas veikas, kadangi įtarimai bei kaltinimai toje byloje buvo pareikšti ne Ž. Žvaguliui, o kitiems asmenims.

www.tv3.lt

Comments are closed.