Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Populiarus vaistas gali sukelti infarktą: gydytoja grūmoja kumščiu

783

Žiemą gripu ir peršalimu serga tūkstančiai žmonių. Paprastai nuo jų gydomasi priešuždegiminiais vaistais – ibuprofenu ir vaistais nuo slogos, padedančiais lengviau kvėpuoti.

Dažniausiai tai – patikimi vaistai, vartojami rekomenduojamomis dozėmis, bet JAV kardiologų asociacija teigia, kad jie gali pakenkti širdies sveikatai, rašoma ok-salute.it.

Eksperto nuomonė

Sondra DePalma iš Amerikos Kardiologijos Koledžo aiškina: „Turintieji aukštą kraujospūdį ar širdies veiklos sutrikimų turėtų vengti vaistų nuo slogos, o visi kiti privalo kruopščiai laikytis gydytojo ar vaistininko rekomenduojamo dozavimo.“

Sergantiesiems hipertenzija privaloma atkreipti dėmesį į kraujagyslių susitraukimą.

Kraujospūdį padidinti gali ne tik vaistai nuo slogos, bet ir nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai. Pirmieji ypač sutraukia nosies kraujagysles, taip mažindami uždegimą. Tačiau jei turite aukštą kraujospūdį, sutraukti kraujagysles yra paskutinis dalykas, kurį jums reikėtų daryti. Tai padidina širdies veiklos sutrikimų pavojų.

Širdžiai pavojingi gali būti ir nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai

2017 metais atliktas tyrimas atskleidė sąryšį tarp nesteroidinių priešuždegiminių vaistų vartojimo ir širdies bei kraujagyslių sveikatos pavojų. Pasak šio tyrimo, tokius priešuždegiminius vaistus nuo kvėpavimo takų infekcijų vartojantys žmonės tris kartus labiau rizikuoja patirti infarktą. Norėdami išvengti šio pavojaus, dėl alternatyvių gydymo būdų pasitarkite su savo gydytoju.

www.tv3.lt

Comments are closed.