Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Pasakė, Kiek Iš Tiesų Turite Sverti: Paskaičiuokite Patys!

2 801

Kiekvienam iš mūsų labai svarbu yra žinoti savo svorį. Vis dėlto, ne tik į skaičių svarstyklėse reikėtų žiūrėti, bet ir paskaičiuoti savo kūno masės indeksą. Jį apskaičiuoti galite pagal tam tikrą formulę arba pasitikrinkite žemiau esančioje lentelėje.

Pridedame jums ją, kad patys individualiai suvestumėte savo ūgį, svorį ir atrastumėte, koks yra jūsų KMI.

Primename, kad jei KMI mažesnis nei 18, laikas susirūpinti tuo, ką valgote – jums gresia išsekimas. Įtraukite į savo valgiaraštį daugiau visaverčių baltymų, ilgai virškinamų angliavandenių turinčių produktų. Stenkitės valgyti daug vitaminingų vaisių ir daržovių, medaus, riešutų ir pan. Jums patartina vartoti ir kompleksinius vitaminų ir mineralų preparatus.

Jei jūsų KMI = 30, vertėtų apriboti per dieną suvalgomo maisto kaloringumą, vengti greitai pasisavinamų angliavandenių, riebalų, valgyti daugiau ląstelienos turinčių produktų, užsiimti aktyvia fizine veikla, sportuoti. Toks KMI rodiklis yra rimtas signalas, jog nepakeitus gyvenimo būdo ir nesureguliavus mitybos jums gresia nutukimas.

KMI peržengus 30-ties ribą konstatuojamas nutukimas.Priklausomai nuo nutukimo laipsnio gali būti skiriamas medikamentinis ar net chirurginis gydymas.

Daugelio gydytojų nuomone, būtent dėl nutukimo išsivysto antrojo tipo diabetas, be to, nutukimas – vienas iš veiksnių, sąlygojančių širdies bei kraujagyslių, tulžies pūslės akmenligės, osteoartrozės ir kitų ligų išsivystymą.

 

www.tv3.lt

Comments are closed.