Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Panevėžiečiai įsibaiminę: mečete šunį užkapojęs vyras įsigijo naują augintinį

239

Panevėžyje nerimsta gyvūnų gelbėtojai. Pernai itin žiauriai paupyje mačete šunį užkapojęs ir jam gerklę perpjovęs vyras vėl turi naują augintinį. Vietiniai baiminasi, kad jaunam šuniui gresia tokia pat liūdna baigtis. Žmonės prašo keturkojį kuo skubiau gelbėti – esą į žiauraus recidyvisto nagus pakliuvę augintiniai nuolat dingsta. Ir randami tai užkapoti, tai paskendę.

Panevėžietis Arvydas Vanagas gyvūnų gelbėtojų rūstybę užsitraukė po to, kai itin žiauriu būdu atsikratė savo augintiniu. Tuomet vyras ne tik buvo įduotas policijai, bet ir įtrauktas į gyvūnų prieglaudos juoduosius sąrašus.

Kraupi egzekucija vos pusantrų metų Stafordšyro terjerui surengta paupyje. Kaimynai tuomet pasakojo vėlų vakarą išgirdę lauke klaikų šuns cypimą ir tik ryte išdrįso apžiūrėti krantinę. Ant užšalusio Nevėžio ledo tąkart, kraujo klane ir buvo rastas žiauriai sukapotas perpjauta gerkle šuo.

Bendrauti nelabai nusiteikęs vyras dar šiandien pateikia savo versiją, kodėl taip pasielgė: „Turi saugot savo gyvybę, kiek žmonių, pažiūrėkit, apvalgė žmones rotveileriai, vilkiniai, tai ne išimtis buvo jis, maišytas, išsigimęs šuo.“

„Minėtas asmuo pernai birželį buvo pripažintas kaltu dėl žiauraus elgesio su gyvūnu pasibaigus jo mirtimi tai yra dėl to, kad mačete keliais smūgiais nužudė savo augintinį. Jis buvo pripažintas kaltu baudžiamuoju įsakymu ir teismas jam skyrė 30 parų areštą“, – sako prokuratūros atstovė rasa Stundžienė.

Kadangi vyras pastebėtas turintis naują augintinį taip pat Stafordšyro terjerą, sunerimę žmonės pagalbos kreipėsi į gyvūnų gelbėtojus. Šio vyro nuotrauka plinta ir socialiniuose tinkluose su perspėjimu jokiu būdu jam neparduoti ir nedovanoti keturkojų. Beje, dar vasarą prieglaudos savanoriams pavyko iš vyro atimti priglaustą mišrūną, tačiau jis netruko įsigyti kitą.

Tiesa, parodyti naujo šuns vyras nesutiko, nors vėliau per langą jį mielai demonstravo: „Aš iš tikrųjų išlaukiau, kol įsigijau paprastą miksą šunelį ir jam viskas pilnai paduota, jis yra dresuojamas labai puikiai.“

„Turėjome tokių signalų, kad jis turėjo keletą šunelių, kurių baigtis neaiški. Likimas tiesiog neaiškus ir manyčiau, kad jis su jais taip pat pasielgė kažkur nudaigojo“, – teigia gyvūnų gelbėtoja Edita Jančiauskienė.

„Į prieglaudą nuolat skambina Upės gatvės gyventojai ir tiesiog prašo pagalbos, kad tas žmogus vis gauna nuolat naujus gyvūnus. Nors socialiniuose tinkluose visur paskelbta jo nuotrauka, kad nedovanoti jam gyvūnų“, – pasakoja prieglaudos savanoris Justinas Stašys.

Kad panevėžietis iš tiesų pagarsėjęs žiauriu elgesiu su keturkojais pasakoja ir kaimynai. Šie sakosi ne kartą šiurpę nuo vyro elgesio:

„Tai jis ir vėl užkapos jį, kaip jis begali turėti, jei jis taip daro, kai tuos gyvuliukus kankina. Laiko, laiko, paskui užkapoja.“

„Jis turėjo tų šunų visokių, ir mažutį tokį turėjo, nežinau, kur jis dingo, ir kačiukų turėjo. Dingsta, tuos šunis jis vieną kart pakorė, tai pats pasisakė, o tą, kur sukapojo, tai čia visi matė.“

„Vasarą jis čia tampė, juodas toks visas buvo, tai tampė po gatvę tą šuniuką, kaip pagalį.“

Už žiaurų elgesį su gyvūnu teistas vyras yra sėdėjęs ir už kur kas sunkesnį nusikaltimą – išprievartavimą. Dėl neprognozuojamo būdo jis yra pripažintas recidyvistu. Tik gyvūnų gelbėtojams ėmus skambinti pavojaus varpais, už gyvūnų gerovę atsakinga tarnyba ketina vertinti ir stebėti vyrą.

„Gyventojai, kurie mato žiaurų elgesį su gyvūnais, turėtų kreiptis į policiją dėl netinkamo gyvūnų laikymo. Žmonės gali kreiptis į savivaldybę, į maisto veterinarijos tarnybą“, – sako valstybinė veterinarijos gydytoja Laima Šomkienė.

Teisės akto, kuris uždraustų pričiuptiems ir nubaustiems gyvūnų kankintojams laikyti keturkojus, nėra.

www.tv3.lt

Comments are closed.