Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Moksleiviams ir sergantiems vėžiu siūlomos naujos transporto lengvatos

31

Iš ministerijų – siūlymai apie transporto lengvatas. Švietimo ir mokslo ministras tikina, kad pigesni priemiestiniai autobusų bilietai moksleiviams atvertų didesnes tobulėjimo galimybes. Socialinės apsaugos ir darbo ministras, siūlantis transporto lengvatas vėžiu sergantiems sako, kad tokia parama smarkiai palengvintų tokių pacientų gyvenimo sąlygas.

Štai, ką sako sutikti žmonės:

„Vasarą tai taip. Žinoma, kažkur tai su vaikais išvažiuoti, kada bus nuolaida bilietams. Kažkur tai iškeliauti, vaikams naują vietą parodyti, kad jiems būtų įdomiau ne tik prie kompiuterio sėdėti.“

„Nu vat vasara bus, grybaut, su savimi paimt anūką. Labai gerai būtų.“

„Taip pat galima bus pas senelius nuvažiuoti dažniau ir viešąjį transportą išbandyti, dabar važinėjam tik su savo automobiliu, bet tikėtina, kad daugiau važiuosim ir su viešuoju transportu.“

Sostinės autobusų stotyje transporto laukiantys tėvai idėją apie transporto lengvatą moksleivių kelionėms tarpmiestiniais autobusais vertina teigiamai.

Šiam Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui pritaria ir ministrų kabinetas. Jei įstatymo pataisai Seime bus uždegta žalia šviesa – nuo kitų metų bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai, važiuodami priemiestiniais autobusais, galės su 50 proc. nuolaida pirkti vienkartinį ir su 80 proc. nuolaida vardinį terminuotą važiavimo bilietą.

Tiesa, taip pat siūloma, kad lėšas šiai lengvatai skirtų šalies savivaldybės.

„Šiandien mokiniams vykstant ne tik į mokymo įstaigą, mokyklą, bet ir į įvairius edukacinius renginius, muziejus, varžybas ir panašiai, tikrai kartais pritrūksta ir geltonųjų autobusiukų, be to, kai kurie vaikai iš jautresnių šeimų irgi turi problemų“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Vaikams nuo 7-erių iki 10-ies metų, vežamiems tolimojo susisiekimo autobusais, traukiniais, laivais, būtų suteikta teisė įsigyti bilietą su 50 proc. nuolaida. Tai valstybei atsieitų apie 3 milijonus eurų per metus.

Pasak švietimo ministro, tokiu būdu beveik visi šalies vaikai galėtų be problemų nukakti ir į būrelius gretimuose miestuose, į edukacinius renginius, ar pas toliau gyvenančius senelius.

„Mes paskaičiavom, jeigu netgi visi mokiniai tuo naudotųsi, tai būtų apie 3 milijonus eurų. Manau, kad grąža būtų didžiulė, nes prieinamumas gerokai padidėtų“, – pasakoja A. Monkevičius.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo transporto lengvatas Onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms, kelionės tokiu atveju jiems atsieitų 80 procentų pigiau. Vėžiu sergantis Leonardas, kuris į švitinimo procedūras važinėja kasdien, tikina, kad tai jam būtų milžiniška finansinė pagalba.

„Aš gyvenu Jonavoj, ir iš Jonavos važinėju į klinikas kiekvieną dieną. Penkias dienas per savaitę, išskyrus švenčių dienomis, arba šeštadienį, sekmadienį“, – teigia pacientas Leonardas.

Pasak ministro L. Kukuraičio, vėžiu sergantys pacientai, negaunantys transporto lengvatų šiuo metu yra diskriminuojami:

„Ypač, kai kalbame apie tuos žmones, kurie serga tokiomis ligomis regionuose, ir jiems reikia atvažiuoti į centrus, kur vyksta gydymo procesas, tai kaštai yra didžiuliai, ir norisi šitiems žmonėms padėti suteikiant 80 procentų lengvatą važiuojant tiek priemiestiniu, tiek tarpmiestiniu transportu.“

Vyriausybei pritarus ir Seimui patvirtinus, lengvatos įsigaliotų jau nuo kitų metų pradžios.

www.tv3.lt

Comments are closed.