Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

„Maxima“ žada daugiau piniginių premijų darbuotojams

115

Didžiausias šalies darbdavys, mažmeninės prekybos tinklas „Maxima“ skelbia, kad savo darbuotojams papildomai išmokės 6,3 mln. eurų premijų.

Kaip teigiama bendrovės pranešime, iš viso premijų fondas šiemet esą padidintas dviem trečdaliais.

Bendrovės atstovai patikino, kad skatinamuosius priedus gali gauti visi „Maxima“ parduotuvių ir maisto gamybos padalinio darbuotojai, kurie pasiekia užbrėžtus tikslus arba rodiklius.

Didžioji dalis darbuotojų esą juos pasiekia, o šiuo metu vidutiniškai kas mėnesį premijos yra išmokamos daugiau nei 9 tūkst. darbuotojų.

Jeigu 6,3 mln. eurų būtų išdalyti šiaip skaičiui darbuotojų, kiekvieno jų premija vidutiniškai būtų 700 eurų neatskaičius mokesčių arba apie 480 eurų į rankas.

Jeigu priedus prie atlyginimo gautų visi 15,2 tūkst. įmonės darbuotojų, kiekvienam vidutiniškai atitektų apie 413 eurų ant popieriaus arba maždaug 310 eurų į rankas.

Tiesa, bendrovė patikslino, kad parduotuvių ir maisto gamybos padalinyje iš viso dirba 13,1 tūkst. darbuotojų, tad jų premijos gali būti kiek didesnės.

Šiuo metu „Maxima LT“ atlyginimų mediana yra 823 eurai neatskaičius mokesčių arba maždaug 550 eurų į rankas. Tai reiškia, kad lygiai pusė įmonės darbuotojų uždirba tokią arba mažesnę sumą, o kita – didesnę.

Bendrovė teigia fiksuojanti 4 proc. apyvartos augimą, o gamybos padalinio cechų našumas bendrai išaugo 11 proc. Taip pat pastebimi geresni klientų aptarnavimo rodikliai.

Kaip teigia „Maximos“ personalo vadovė Margarita Plešakienė, darbuotojų įsitraukimui ir motyvacijai didinti įmonėje yra taikoma kintamojo atlygio sistema. Jos apimtys nuosekliai didėja, nes didinamas ir premijos dydis, ir jas gaunančių darbuotojų skaičius.

Šiemet vidutiniškai per mėnesį „Maxima“ premijoms išmoka daugiau nei 580 tūkst. Eur, praėjusiais metais ši suma siekė beveik 367 tūkst. Eur. Iš viso pernai „Maximos“ darbuotojams išmokėta skatinamųjų premijų už daugiau nei 3,8 mln. eurų.

„Motyvacinė sistema yra naudinga ir premijas gaunantiems darbuotojams, ir visam prekybos tinklui, kuris siekia užsibrėžtų tikslų ir rezultatų. Darbuotojai vertina sąžiningą premijų sistemą, kuomet už pastangas atsilyginama ne tik padėkomis, bet ir didesniu atlygiu.

Esame atsakingas darbdavys, todėl ir toliau nuosekliai dirbsime tobulindami atlygio sistemą, kuri leistų tinkamai įvertinti kiekvieno darbuotojo asmeninį indelį“, – pranešime cituojama „Maximos“ personalo vadovė M. Plešakienė

www.tv3.lt

Comments are closed.