Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Kručinskienė įvykus teismui: palengvėjo

238

Visuomenės dėmesį kausčiusioje kauniečių Kručinskų šeimos istorijoje atomazga – teismas nusprendė, kad Eglė Kručinskienė nekalta dėl fizinio skausmo sukėlimo vaikui ir viešosios tvarkos pažeidimo. Byla perduota policijai, kuri ją gali nubausti administracine tvarka nebent nedidele pinigine bauda.

Eglė Kručinskienė atvykusi į teismą išklausyti verdikto sužinojo, kad Kauno apylinkės teismo sprendimas jai labai palankus – moteris išteisinama. Pati Eglė Kručinskienė itin džiaugiasi tokia žinia.

„Palengvėjo, toks ilgas buvo maratonas, labai džiaugiuosi, kad išteisino, kad nebūsiu teista ir nebus tos baudos“, – kalbėjo išteisinta E. Kručinskienė.

Bylą išnagrinėjęs teismas nerado jokių motyvų, kuriais E. Kručinskienę būtų galima apkaltinti smurtu prieš mažametį sūnų ar viešosios rimties sutrikdymu. Incidentas įvyko praėjusių metų rugsėjo 29 dieną Panemunės parke. Teismas skelbia, kad moteris tik drausmino berniuką, o ne siekė jį sužaloti.

„Tėvams būna tokių situacijų su vaikais, kaip tėvai kartais privalo kažkaip reaguoti ir greitai, gal kartais atrodytų ir netaktiškai, bet, gelbėdamas vaiką, tu vertiesi per galvą, kad jisai nepražūtų ir tau tai gali kainuoti“, – dėstė E. Kručinskienė.

Moterį gynę advokatai sako, kad tokio sprendimo ir reikėjo tikėtis. Esą byla nuo pat pradžių kėlė daug klausimų.

„Teisingumo vykdymas nėra varžybos, tuo tarpu prokuratūra pavertė tai varžybomis. Šiuo atveju baugu buvo tai, kad teismas nebūtų įtrauktas į šitą procesą žaidybinį, todėl aš be galo džiaugiuosi, kad teismas objektyviai ištyrė, įsiklausė, ir priėmė išteisinamąjį nuosprendį”, – mano advokatas Saulius Dambrauskas.

Apie neva mušamą vaiką tąkart pranešė liudininkas, tyrimas ir pradėtas remiantis jo parodymais. E. Kručinskienė buvo uždaryta į areštinę, o vakarop iš šeimos paimti ir abu vaikai, kurie iš pradžių glaudėsi pas šeimos draugus, vėliau globos įstaigoje, iš kur pateko pas globėją.

Kručinskams atžalos grąžintos tik kilus visuomenės nepasitenkinimui. Nei Eglė, nei jos gynėjai sako dar neapsisprendę, ar verta bylinėtis dėl moralinės žalos atlyginimo.

„Kiek esu girdėjus, kad Lietuvoj labai sunku kažką išsibylinėt ar kažką laimėt. Džiaugiamės, kad nereiks mokėti, nebus teistumo, galėsi išvykti, ilgai pasieniuose nelaikys, kad tavo visi antspaudai ir kad tave visi žino, kad sėdėjai kalėjime. Kol kas mums ir tai yra pergalė”, – mano išteisinta mama.

Pasak advokato S. Dambrausko, bylinėjimasis yra be galo sunki našta, tad pirmiausia šeima pailsės, jeigu prokuratūra dar neskųs nuosprendžio.

Prie bylos prieš pat pabaigą prisidėjusi nauja prokurorė tikino, kad įkalinti E. Kručinskienę nėra jokio pagrindo, tačiau ji buvo siūliusi nubausti moterį gana didele 2,5 tūkst. eurų bauda. Išgirdusi, kad kaltinamoji visiškai išteisinta, prokurorė sako dar nežinanti, ar tokį sprendimą skųs.

„Teismas priėmė tokį sprendimą, aš su juo susipažinsiu ir tada nuspręsiu, ar jis bus skundžiamas, ar nebus”, – kalbėjo prokurorė Genovaitė Ročienė.

Teismas šioje byloje įžvelgė administracinį nusižengimą dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo, tad byla perduota Kauno policijai, kuri ir spręs, kaip nubausti E. Kručinskienę – įspėjimu ar bauda nuo 30 iki 140 eurų.

www.tv3.lt

Comments are closed.