Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Kinija imasi drakoniškų priemonių kovoje su virusu: nepaklususiems gresia mirtis

572

Kinijos buvo įvestos bausmės net 21 nusikaltimui, susijusiam su COVID-19 koronaviruso plėtra. Kai kuriais atvejais gali būti taikoma ir mirties bausmė. Pekino teismai išaiškino, kad aukščiausia įmanoma bausmė gresia tiems viruso nešiotojams, kurie atsisako gydymo arba savavališkai pažeidžia karantino režimą, lankosi viešose vietose ir naudojasi viešuoju transportu.

Taip pat gali būti nubausti asmenys, kuriems įtariamas koronavirusas, jeigu jų gydymo atsisakymas ar karantino nepaisymas nulėmė ligos plėtrą. Mirties bausmė taip pat numatyta už tikslinės žalos medicinos darbuotojams darymą. Pavyzdžiui, bandymas juos apspjauti arba pažeisti jų apsauginius drabužius.

Tikslingas infekcinių ligų patogenų perdavimas, kuris sukels sunkias pasekmes, tokias kaip žmogaus mirtis ar didelė žala valstybės ir privačiai nuosavybei, taip pat bus baudžiama kalėjimu arba mirties bausme. Kitų asmenų užkrėtimas be sunkių pasekmių reikš kalėjimą nuo 3 iki 10 metų.

Valdininkams mirties bausmė gresia už bandymą pasinaudoti viruso epidemija siekiant asmeninės naudos, o atsakingiems farmacininkams – už prekybą padirbtais ar nekokybiškais vaistais. Koronaviruso simptomų slėpimas ar lankymasis Uhane taip pat gali būti palaikyta grėsmės visuomenės saugumui kėlimu. Toks elgesys gali būti baudžiamas nuo kalėjimo 3 metus iki mirties bausmės.

„Šiuo metu kova su naujo tipo koronavirusu pasiekė savo lemiamą stadiją, ir šiuo kritiniu momentu nedidelis skaičius žmonių sąmoningai slepia savo ligą, simptomus, neatskleidžia savo kelionių istorijos, gyvenimo ir kontakto su užkrėstaisiais, o dėl to daug žmonių ir net medikų buvo infekuoti ar pateko į karantiną“, – teigiama Pekino teismo pranešime.

Vasario viduryje Kinijos Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija uždraudė kosėjantiems, turintiems temperatūros, ar kitų viruso simptomų asmenims visoje šalyje naudotis autobusais, traukiniais ir lėktuvais. Visi žmonės, grįžtantys namo po švenčių iš epidemijos zonos, privalo likti namie arba būti prižiūrimi gydytojų 14 dienų.

Pietų Korėjos žiniasklaida jau skelbia apie mirties nuosprendį Šiaurės Korėjoje. „Dong-a Ilbo“ leidinyje aprašyta istorija apie vieną šiaurės korėjiečių prekybos atstovą, kuris po grįžimo iš Kinijos pažeidė karantino sąlygas ir nuėjo į viešąją pirtį. Taip pat skelbiama, kad vienas Nacionalinio saugumo agentūros pareigūnas, nuslėpęs savo vizitą į Kiniją, buvo išsiųstas dirbti į fermą.

Karantinas pinigams

Kinijos liaudies bankas vystantis koronaviruso epidemijai išleido į rinką apie 600 milijardų juanių (apie 80 mlrd. eurų) naujais banknotais, o naudoti yra pateikiami dezinfekcijai arba 7-14 dienų karantinui.

Į Uhaną jau sausio pabaigoje buvo skubiai išsiųsti 4 mlrd. juanių naujais banknotais. Buvo sustabdytas grynųjų pinigų judėjimas tarp skirtingų provincijų. Taip tikimasi sumažinti ligos plitimo galimybes.

PSO nesiima prognozuoti viruso epidemijos vystymosi eigos.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas šeštadienį Miuncheno saugumo konferencijoje paskelbė, kad tolimesnės koronaviruso sukeltos epidemijos eigos prognozuoti neįmanoma. Jis pažymėjo, kad pagrindinę grėsmę dabar kelia „net ne pats virusas, o stigmatizacija“, ir „reiktų stabdyti plintančią neapykantą“.

Japonija taip pat pažymėjo, kad susekti koronaviruso užsikrėtimo židinius šalies teritorijoje jau nebeįmanoma.

„Iki tol mes buvome fazėje, kuomet užkrėtimo keliai buvo matomi. Dabar daug situacijų yra tokios, kad jų neįmanoma susekti“, – pareiškė Sveikatos apsaugos, darbo ir gerbūvio ministras Katsunobu Kato.

Šioje šalyje nustatyti 338 infektuoti asmenys. Daugiausiai užkrėtimų – 67 – užfiksuota kruiziniame laive „Diamond Princess“, kuris atsidūrė karantine Jokohamos uoste.

Tokijuje aštuoni nauji susirgusieji kontaktavo su tuo pačiu taksistu sausį vykusio įmonės vakarėlio metu. Tačiau valdžios atstovai tvirtina, kad dabar jau susekti visus jo keleivius yra neįmanoma.

Susirgęs Vakajamos gydytojas užkrėtė dar keturis žmones, įskaitant žmoną, kolegą ir du pacientus.

www.tv3.lt

Comments are closed.