Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Ką Daryti, Jei Prekybos Centre Netyčia Sudaužėte Prekę?

805

Netyčia sudaužėte ar sugadinote prekę prekybos center? Neskubėkite mokėti už žalą, juk jūs, kaip vartotojas, turite savo teises.

Ėjote tarp lentynų supermarkete ir netyčia sugadinote ar sudaužėte prekę? Nesinervinkite, nepasimeskite ir jau tuo labiau, nebandykite mokėti žalos atlyginimą.

Jei žala padaryta ne dėl jūsų kaltės, jūs neprivalote už tai mokėti. Pavyzdžiui, jūs visai netyčia užkabinote butelį su brangiu alkoholiu ir jis sudužo. Iškart pažvelkite į vitriną. Reikia pasižiūrėti, ar lentynos su alkoholiu yra su kraštais, prilaikančiais butelius. Jeigu jų nėra, tai ne jūsų kaltė, o parduotuvės atsakomybė.

Yra ir kitokių taisyklių, skirtų prekių iždėliojimui supermarketuose. Nedideliuose prekybos taškuose atstumas tarp stelažų turi būti ne mažiau 1,4m. O didėjant parduotuvei, didėja ir šis atstumas.

Jeigu prekybos plotas iki 100 kadratinių metrų,atstumas tarp stelažų turi būti ne mažiau 1,4m, 1,6m – jei plotas daugiau nuo 100 iki 150 kvadratinių metrų, 2m – jei prekybos plotas nuo 150 iki 400 kvadratinių metrų, 2,5m – jei prekybos plotas yra nuo 400 kvadratinių metrų.

Jeigu jūs kažką netyčia numetėte nuo lentynos ir link jūsų jau bėga apsauginis, nepanikuokite. Šis žmogus neturi jokių įgaliojimų reikalauti iš jūsų kompensacijos už sugadintą prekę. Neleiskite išvis niekam iš parduotuvės personalo gąsdinti jūsų arba grąsinti, čiupti jus už rankų ar atiminėti rankinę.

Atsiminkite, tik teismas gali priteisti jums sumokėti už sugadintą prekę, jei taip nuspręs po parduotuvės kreipimosi. Jokiu būdu jūs neturite mokėti už sugadintą prekę iškart vietoje.

Paprašykite supermarketo darbuotojų skundų knygos, kurią jie privalo jums duoti, ir smulkiai aprašykite, kaip viskas įvyko. Galbūt jau šiame etape personalas nusiramins, pamatęs, kad jūs ne iš bailiųjų. Juk teismo tyrimo ir nagrinėjimo jie bijo labiausiai.

Jei apsauginis ir toliau reikalauja atlygio, tokiu būdu darydamas jums spaudimą, pasiūlykite spręsti klausimą ten, kur jį ir reikėtų spręsti – teisme. Galite pagrasinti administracijai skundu į vartotojų teisių gynimo organizaciją.

Comments are closed.