Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Išvardyti 6 maisto produktai, kurie apsaugo jūsų plaučius nuo rimtos žalos

1 285

Kaip pranešė MedikForum.ru, plaučiai yra pagrindinis tikslas naujojo koronaviruso. Jo sukelta COVID-19 infekcija išprovokuoja plaučių uždegimą, kurio komplikacijos kai kuriems žmonėms sukelia mirtį. Specialistai išvardijo produktus, kurie gali apsaugoti žmogaus plaučius nuo rimtų sužalojimų, įskaitant kvėpavimo takų ir onkologinius.

Petražolės  Augalinis produktas turi ypač daug apigenino. Šis flafonas turi galimybę nukreipti plaučių vėžio ląsteles ir jas sunaikinti nepaveikdamas sveikų. Petražolių vartojimas nėštumo metu rūkančioms moterims apsaugo vaisiaus plaučius.

Į sriubą pridėtas gausus šaukštas petražolių yra geriausias būdas išvengti plaučių vėžio, teigia mokslininkai.

Žalias česnakas.  Sudėtyje yra alicino, veikiančio kaip į antibiotikus panašus ingredientas, sukuriantis tvarką kvėpavimo sistemoje. Šis produkto komponentas gali sunaikinti bakterijas, sukeliančias plaučių kvėpavimo takų infekcijas. Savo ruožtu, valgant žalius česnakus du kartus per savaitę, plaučių vėžio rizika sumažėja daugiau nei 40 proc.

Vanduo.  Plaučiai yra 80 procentų vandens, todėl logiška, kad jie gali veikti optimaliai tik tuo atveju, jei kūnas yra pakankamai hidratuotas. Tačiau gerti per daug vandens (daugiau nei tris litrus per dieną) yra pavojinga – skysčių perteklius vargina organą, padidindamas slėgį jo induose.

Brokoliai Johns Hopkinso medicinos mokyklos mokslininkai nustatė, kad fitocheminiame produkto ingrediente – sulforafane – yra NRF2 genas, kurio užduotis yra apsaugoti ląsteles nuo teršalų ir kitų toksinų. Rūkaliai žymiai sumažino šio geno aktyvumą, todėl jiems reikia valgyti brokolius. Be to, daržovė apsaugo plaučius nuo rimtos žalos vietose, kuriose yra nešvarus oras.

Obuoliai, pomidorai.  Reguliarus jų vartojimas slopina su amžiumi susijusius plaučių funkcijos mažėjimo procesus. Rūkaliams, kuriems „įstrigo“ įprotis, valgant bent du pomidorus ir vieną obuolį per dieną prisidedama prie greitesnio plaučių atsigavimo.

Comments are closed.