Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Iš Grybauskaitės lūpų – įspėjimas ir palinkėjimai Nausėdai

158

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė džiaugėsi, kad mūsų šalis tapo brandžia demokratija, kad gyventojai patys išsirenka valdžią. Tačiau taip pat ji įspėjo, kad naujas vadovas ir jo šeima atokvėpio neturės nė minutės.

„Noriu pasidžiaugti, kad mūsų valstybė sugeba demokratiškai, oriai rinkti savo vadovus, kad juos gerbia, žmones sudeda lūkesčius, pasitikėjimą, ir kad tai vyksta taikingai ir džiaugsmingai. Bet tai reiškia, kad naujajam prezidentui užgula didžiulė atsakomybės našta. Ir Konstitucija bus vienintelis kelrodis ir žmonių valia, aišku. Bet vienintelis kelrodis, kuris turės rodyti kelią bet kokioje situacijoje“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Anot jos, ta našta yra ne tik dėl mūsų valstybės saugumo ir žmonių gerovės. Tačiau tai taip dėl Konstitucijos apsaugos.

„Krepšyje vežiodavausi į užsienį kai kuriuos dokumentus, kurie saugumo situacijai pasikeitus turėjo būti man po ranka. Tą turės daryti ir naujasis. Nes kiekvieną minutę, kur bebūtume, namuose ar užsienyje, esame ir būsime prezidentai, kurie atsako už valstybės ir mūsų žmonių saugumą išorinės agresijos atveju ar vidinio nesusipratimo ar sudėtingos problemos atveju.

Bet tai yra tos rizikos ir ta atsakomybės našta, apie kurią nekalbėjome ir nekalbėjome niekada. Ji tiesiog lydės prezidentą kiekvieną minutę. Lydės jo šeimą, nes šeimai teks prisiimti tą pačią atsakomybę 24 valandas ir 7 dienas per savaitę. Išeiginių nebus, atostogų nebus“, – Gitaną Nausėdą įspėjo kadenciją baigusi prezidentė.

Jos teigimu, tai yra įpareigojimas ir pareiga prieš mūsų žmones, už mūsų valstybę, už mūsų ateitį.

„Todėl galiu tik palinkėti kantrybės, stiprybės ir žmonių palaikymo, nes žmonės rinko. Ir mes, prezidentai atskaitingi tik mūsų žmonėms ir Konstitucijai. Todėl labai linkiu visiems padėti, padėti vadovauti šaliai, nes tai ne vieno žmogaus atsakomybė, tai visų, visų žmonių, kurie rinko šį prezidentą. Todėl visų žmonių pareiga bus padėti šiam prezidentui dirbti.

Labai džiaugiuosi, kad galėjome taip išsirinkti, taip džiaugtis tokia permaina ir kad Lietuva išties įėjo į tokį laikotarpį, kada galime sakyti, kad tai brandžios demokratijos valstybė, kurioje mūsų Lietuvos žmonės išreiškia savo norus, savo lūkesčius ir tik jų dėka išrenkami valstybės vadovai“, – posėdyje sakė D. Grybauskaitė.

Lietuvai ji vadovavo pastaruosius 10 metų – nuo 2009 m. liepos.

www.tv3.lt

Comments are closed.