Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Didžiausia galima bausmė Venckienei – iki 3 metų kalėjimo

215

Ketvirtadienį iš JAV į Lietuvą pargabenta buvusi Seimo narė ir teisėja Neringa Venskienė. Prokurorai atskleidė, kad mūsų šalyje ji gali būti teisiama už keturis galimai padarytus nusikaltimus. Kas grėstų įtariamajai, jeigu jos kaltė būtų galutinai įrodyta teisme?

Kaip pranešė Generalinė prokuratūra, tenkindama Lietuvos prašymą perduoti N. Venckienę, JAV nurodė, kad vadovaujantis šios šalies įstatymais ji gali būti teisiama dėl šių nusikalstamų veikų:

– dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai (Baudžiamojo kodekso (BK) 231 str. 1 d.); – dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo (BK 245 str.); – dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymus sveikatos sutrikdymo (BK 140 str. 1 d.); – dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui (BK 286 str.).

Jeigu bus įrodyta, kad N. Venckienė padarė pirmą nusikaltimą, ji būtų baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki 2 metų.

Jeigu iš tiesų nevykdė teismo sprendimo, nesusijusio su bausmėmis, tai ji galėtų būti baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Įrodžius, kad mušdama ar kitaip smurtaudama ji sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, buvusi teisėja būtų baudžiama viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 1 metų.

Bene didžiausia bausmė įtariamajai grėstų, jeigu būtų įrodyta, kad N. Venckienė panaudodama ar grasindamas tuoj pat panaudoti fizinį smurtą pasipriešino valstybės tarnautojui ar kitam viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui. Tokiu atveju ji būtų baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki 3 metų.

Tiesa, Baudžiamojo kodekso 55 straipsnis numato, kad asmeniui, pirmą kartą teisiamam už neatsargų arba nesunkų ar apysunkį tyčinį nusikaltimą, teismas paprastai skiria su areštu arba terminuotu laisvės atėmimu nesusijusias bausmes.

Paprastai kalbant, kadangi N. Venckienė anksčiau nebuvo teista, areštas arba laisvės atėmimas jai gali būti ir neskirtas ir teismas gali apsiriboti, pvz., bauda.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas įrodomas teisme.

Kaip informavo prokurorai, N. Venckienės byla yra Kauno apygardos prokuratūroje, artimiausiu metu bus kreiptasi į teismą dėl kardomosios priemonės skyrimo.

www.tv3.lt

Comments are closed.