Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Daugiau nei 750 tūkst. ES piliečių ruošiasi likti Jungtinėje Karalystėje

364

Jungtinės Karalystės (JK) vidaus reikalų ministras Sajidas Javidas teigia, kad jau dabar daugiau nei 750 tūkst. ES šalių gyventojų pasiprašė nuolatinių leidimų gyventi šalyje po to, kai ji paliks bendriją, praneša portalas „Euronews“.

Tokia situacija susidarė, kai daugiau nei 3 mln. šalyje gyvenančių ES piliečių statusas po šalies išstojimo iš bendrijos liko nežinioje, ir JK valdžia buvo priversta spręsti šią dilemą. Valdžia nurodė, kad kitų ES šalių piliečiai iki 2020 m. galo turi užsiregistruoti dėl leidimų gyventi šalyje, nesvarbu, ar išstojimo sutartis bus patvirtinta, ar ne.

Pagal dabartinį susitarimą JK ES palikti turėtų iki spalio 31 d., tačiau šalies premjerės Theresos May nepavykęs bandymas susitarti su Parlamentu dėl išstojimo sąlygų šį procesą palieka neišspręstą.

„ES piliečiai yra mūsų draugai, kaimynai ir kolegos, kurie stipriai prisideda prie šalies gerovės. Nesvarbu, kokia bus „Brexit“ atomazga, mes norime, kad jie liktų“, – teigė šalies vidaus reikalų ministras.

Jo vadovaujamos ministerijos duomenimis, iki balandžio pabaigos jau buvo užsiregistravę 621 400 žmonių, o kiti prašymus buvo pateikę dar bandomajame sistemos laikotarpyje, prasidėjusiame 2018 m. rugpjūtį.

Pagal ES Apgyvendinimo planą bendrijos gyventojai, kurie JK gyveno bent 5 metus, gali prašyti nuolatinio leidimo gyventi šalyje, kuris suteikia jiems tokias pat sąlygas darbui, mokslui ir lengvatoms, kaip ir likusiems šalies piliečiams.

Daugiau nei 445 tūkst. prašymų buvo peržiūrėti, trečdaliui jų suteikus leidimus gyventi. Likusiems buvo suteiktas laikinasis apsigyvenimo statusas, leidžiantis prašyti nuolatinio suėjus 5 metų gyvenimo valstybėje laikui.

10 ES šalių, kurių piliečiai aktyviausiai pildė prašymus likti šalyje:

Lenkija (103 200 prašymų), Rumunija (89 800), Italija (70 800), Portugalija (52 400), Ispanija (41 800), Bulgarija (34 700), Lietuva (26 800), Prancūzija (26 500), Vokietija (22 200), Nyderlandai (20 900).

www.alfa.lt

Comments are closed.