Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Apokaliptiniai vaizdai Australijoje: gaisrai pasiglemžė ir šimtus koalų

171

Apokaliptiniai vaizdai iš Australijos, kur siaučia milžiniški miškų gaisrai. Įsiplieskus kone šimtui naujų gaisrų – vienoje valstijoje dangus nusidažė oranžine spalva, o kai kuriose jau baigiamose gesinti teritorijose sudegė šimtai mielų koalų. Dalis išgelbėtų dabar gydomos klinikose.

Dangus oranžine spalva nusidažė dėl valstijoje siaučiančių miškų gaisrų – jų kone 100. Dalis itin pavojingų, greitai plintančių, kiti mažesni ir juos ugniagesiai kontroliuoja. Skelbiama, kad su liepsnomis kovoja 1000 ugniagesių.

O kol vienoje vietoje vyksta kova su ugnimi – toje pačioje valstijoje esančioje koalų ligoninėje medikai kovoja dėl šių mielų gyvūnėlių gyvybių. Maždaug prieš savaitę žaibui įplieskus gaisrą Ineso Ežero gamtos rezervate jame kartu su medžiais ir kitais gyvūnais žuvo šimtai koalų.

Čia ligoninėje medikai gydo išgyvenusias.

„Sunku. Tie vargšai mažyliai atrodo prastai, pajuodę. Kai kurie smarkiai kenčia. Tikimės išsaugoti tuos, kurie maitinasi, geria mišinuką ir kramto lapus“, – sako koalų prižiūrėtoja Amanda Gordon.

Kai kurių koalų nudegimai, pasak prižiūrėtojų, giluminiai ir nors atrodo, kad koala smarkiai nenudegusi – skausmą išduoda griežimas dantimis ir neįprastas elgesys.

„Tai buvo labai karštas, intensyvus gaisras, kuris savo kelyje nepaliko nieko gyvo. Vienoje teritorijoje mums pavyko išgelbėti 10 koalų. Kai beveik baigėme paieškas ir turėjome patikrinti dar vieną vietą – ten pakilo dūmai. Tai baisu. Tai labai paveiks koalų populiaciją regione“, – pasakoja koalų klinikos direktorė Cheyne Flanagan.

Gamtosaugininkai skaičiuoja, kad per gaisrą rezervate galėjo žūti daugiau nei pusė čia gyvenusių koalų.

„Ineso Ežero gamtos rezervate mūsų duomenimis buvo apie 500-600 koalų. Sudegė maždaug du trečdaliai jų teritorijos ir manome, kad praradome 350 koalų. Kai kur temperatūra pakilo iki 800°C, o tokiame karštyje koalos tiesiog sudega ir suyra“, – teigia gamtosaugininkė Sue Ashton.

Koalos yra sterbliniai gyvūnai, galintys užaugti iki 60-85 cm ilgio ir sverti iki 15 kg. Įprastai jos minta eukaliptų lapais, yra tingios ir lėtos – miega 20 val. per parą.

www.tv3.lt

Comments are closed.