Karščiausios naujienos tiesiogiai iš įvykio vietos, naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Absurdas Vilniuje: bute moters lavonas pragulėjo pusę metų, kaimynai trokšta nuo kvapo

871

Vilniečių butą užliejo lavoniena smirdantis vanduo. Viename iš Antakalnio mikrorajone esančių butų sprogo vandentiekio vamzdis. Tvarkyti avarijos į būstą įsilaužę gaisrininkai iškart aptiko smarvės priežastį – bute jau beveik pusmetį dūlėjo senjorės bei jos augintinių katinų lavonai. Tačiau ir išgabenus palaikus smarvė niekur nedingo. Kaimynai neviltyje – jiems nepadeda niekas. Atsakomybės kratosi visos institucijos, mat neegzistuoja reglamentai, nurodantys, kas atsakingas už tokių atvejų sutvarkymą, šiuo atveju – būsto išvalymą.

Vilnietė Genovaitė rodo subjaurotas lubas savo bute netoli centro Antakalnio mikrorajone. Tai nutiko, kaimynės bute viršuje sprogo vandentiekio vamzdis. Tačiau baisiau už pirmuosius nepatogumus esą tai, kas paaiškėjo vėliau: pranešus apie avariją, į butą įsiveržę gaisrininkai rado būsto savininkės bei jos katinų lavonus:

„Pranešta buvo, kad įvyko avarija, pasipylė vanduo. Tuomet tik per langą, pradžioj dar buvo policija čia uostinėjo, tada jau iškvietė gaisrinę ir galų gale į tą butą pateko.“

Aplink mirusios senolės palaikus, spėjama trūnijusius net penkis mėnesius, dar rasta 3 katinų ir daug balandžių palaikų. Pareigūnai bei už tai atsakingas savivaldybės padalinys visą nemalonų radinį išgabeno, tačiau beveik pusmetį dūlėjusių kūnų smarvė niekur nedingo, o telkšojęs vanduo kartu su iš lavonų išsiskyrusiais skysčiais toliau lašėjo beveik tris savaites į apačioje gyvenančios Genovaitės butą:

„Lašėjo tai aš čia buvau jau pridėjus visko, ir bliūdų, ir viedrų, ir visko.“

Priėjus prie buto, išties jaučiasi ne koks kvapas. Laiptinėje – praviri langai. Dėl to kaimynams kol kas nepadeda nė viena institucija. Tad jie gelbėjasi taip, kaip išmano. Štai pavyzdžiui čia stovi oro kvapiklis.

Labiausiai kaimynus piktina, kad, anot jų, nėra aiškios tvarkos ir dokumentų, nurodančių, kas tokiu atveju atsakingas už išvalymą. Mat niekas neranda mirusios kaimynės artimųjų, kurie galėtų pasirūpinti butu. Savojo remontuoti vilniečiai nesiryžta, nes nėra tikri, kad avarija nepasikartos. Dėl nepakeliamo dvoko gyventojai pirmiausiai kreipėsi į namo administartorių „Mano būstas“.

„Nu ką jie sako, kad ne čia ne jų problema. Reikia laukt, kol atsiras paveldėtojai ir jie iškups tą butą nu. Kokie to laukt, atsiras jie, neatsiras“, – pasakoja kaimynas.

Administravimo bendrovės atstovas sako, kad situacija tokiais atvejais nesikeičia tol, kol neatsiranda paveldėtojų, kurie galėtų įleisti į privačią nuosavybę. Be jų į butą patekti galima tik su teismo leidimu.

„Situacija yra labai paprasta. Kol neatsiras paveldėtojai, tol negalime nieko daryti. Suradome įmonę, kuri nuvažiavo, pasižiūrėjo. Ten reikia lupti grindis, vežti visus baldus. Sąmata du su puse tūkstančio. Be paveldėtojų žinios – rankos surištos“, – sako „Mano būstas“ atstovas Paulius Ugianskis.

Paveldėtojų paieškos sudėtingos, mat senolė esą per daug su niekuo nesibičiuliavo, laiką, kaimynų teigimu, dažniausiai leisdavo viena:

„Ji nelabai su kuo draugaudavo. Pro šalį einam, pasisveikinam laba diena ar ten vakaras, bet daugiau nieko. Aš asmeniškai net nežinau jos nei pavardės, nei vardo.“

Tuo tarpu miesto savivaldybės specialistai sako, kad paveldėtojai policijai jau žinomi – atsirado tolimi giminaičiai.

„Vyksta ikiteisminis tyrimas dėl šio įvykio ir atsiliepė galimi paveldėtojai. Todėl tikimės poros dienų bėgyje, kad tie paveldėtojai, kaip žadėjo, susitvarkys visus tuos teisinius dokumentus ir kadangi butas yra privati nuosavybė, bus sprendžiama dėl tų darbų atlikimo“, – sako savivaldybės atstovė Stasė Kvederienė.

Vilniaus miesto savivaldybė teigia, kad šios savaitės bėgyje situacija iš mirties būklės turėtų pajudėti.

www.tv3.lt

Comments are closed.